Adaptive Drive: Jak działa aktywny system kontroli podwozia BMW?

Adaptive Drive - Adaptacyjny system podwozia
Opublikowany

Adaptive Drive to system aktywnej regulacji zawieszenia, opracowany przez firmę motoryzacyjną BMW. System ten pozwala na dostosowanie charakterystyki podwozia samochodu, zgodnie z wymaganiami kierowcy lub automatycznie w zależności od warunków jazdy i jakości drogi.

Aktywny system kontroli podwozia łączy w sobie systemy DCC (Dynamic Chassis Control) i Dynamic Drive (aktywne stabilizatory).

Treść

Jak działa system Adaptive Drive:

System Adaptive Drive automatycznie ogranicza pochylenie nadwozia podczas jazdy i dostosowuje charakterystykę amortyzatorów. Różne czujniki i czujniki rejestrują wiele informacji, takich jak prędkość jazdy, kąt obrotu kół, przyspieszenie wzdłużne lub poprzeczne samochodu i tak dalej.

Informacje są przesyłane do elektronicznej jednostki sterującej, która dostosowuje ustawienia podwozia. System ten może zmieniać ustawienie stabilizatorów skrętnych lub kontrolować sztywność amortyzatorów.

Ustawienia Dysku Adaptacyjnego:

Kierowca samochodu z systemem Adaptive Drive może dostosować ustawienia podwozia do swoich aktualnych potrzeb, wybierając spośród trzech różnych ustawień: SPORT, NORMAL lub KOMFORT.

Na przykład po naciśnięciu przycisku SPORT zwiększy się sztywność amortyzatorów i stabilizatorów. Po naciśnięciu przycisku KOMFORT dzieje się odwrotnie. System aktywnej regulacji podwozia zwiększa tym samym komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Animacja wideo przedstawiająca Adaptive Drive BMW: