GDPR – Ogólne rozporządzenie o ochronie danych

Polityka ochrony danych osobowych (zwana „Polityką”) stanowi część Regulaminu korzystania z serwisu awariasilnika.pl. Nasz „Regulamin” zawiera zasady przetwarzania danych osobowych użytkowników serwisu internetowego awariasilnika.pl, którego operatorem jest osoba prawna, przedsiębiorca MILOMEDIA OÜ z siedzibą pod adresem Sepapaja 6, Tallinn 15551, Estonia (zwany dalej jako „Operator”).

W tym dokumencie wyjaśnimy i zapoznamy Cię ze szczególnym wykorzystaniem Twoich danych osobowych, które nam przekazujesz podczas odwiedzania i korzystania ze strony internetowej awariasilnika.pl, a także wyjaśnimy, dlaczego je zbieramy i jakie masz możliwości.

Przy każdym użyciu, czyli odwiedzaniu i przeglądaniu witryny internetowej awariasilnika.pl, potwierdzasz, że rozumiesz niniejsze Zasady Ochrony Danych Osobowych i oświadczasz, że jesteś nimi związany.

Dane osobowe, które przetwarzamy

Jeśli zdecydujesz się założyć konto poprzez rejestrację/logowanie w naszym serwisie, musisz podać swój adres e-mail lub zalogować się za pośrednictwem strony trzeciej (logowanie społecznościowe), za pośrednictwem której udzielasz lub odmawiasz dostępu do swoich danych. W niektórych przypadkach (rejestracja usług dodatkowych świadczonych na awariasilnika.pl) poprosimy Cię o numer telefonu w celu sprawdzenia Twojej tożsamości, lokalizację w celu przesłania wygranej w konkursie oraz numer konta, na który będziemy może wysłać wygraną pieniężną.

Podanie dodatkowych danych tj. numeru telefonu, lokalizacji, numeru konta nie jest objęte rejestracją i dotyczy wyłącznie usług dodatkowych. Jeśli jednak zdecydujesz się skorzystać również z tych usług, powyższe dane są niezbędne do pełnego świadczenia usług w serwisie awariasilnika.pl.

Podczas korzystania z serwisu możesz uzupełnić w swoim profilu osobistym dodatkowe informacje, jednak nie jest to obowiązkowe. Dane te obejmują opis profilu, zdjęcie i link do Twojego profilu w sieciach społecznościowych. Możesz, ale nie musisz, podawać dodatkowe dane w postach, dyskusjach, komentarzach itp. Dane te, łącznie z danymi w Twoim profilu, mogą mieć dla Ciebie charakter danych osobowych i wrażliwych. Ponieważ Twój profil jest publicznie dostępny, miej świadomość ryzyka niewłaściwego wykorzystania tych danych przez inną osobę i zastanów się, jakie dane zdecydujesz się opublikować.

Korzystając z usługi reklamowej lub tworząc ogłoszenie i publikując je w systemie, przekazujesz nam dodatkowe informacje, takie jak imię (nazwisko), miejsce zamieszkania, zdjęcia i inne dane.

Dane obowiązkowe, których od Ciebie wymagamy, przechowywane są w systemie i nie są udostępniane podmiotom trzecim w celach marketingowych, chyba że wyraziłeś na to zgodę. Ze względu na naturę Internetu nie ponosimy odpowiedzialności za bezpieczeństwo i ochronę danych, które dobrowolnie zdecydujesz się opublikować lub przekazać innym za pośrednictwem postów, reklam, komentarzy i wiadomości e-mail. Nie odpowiadamy również za kontrolę i sposób ich wykorzystania.

Jeśli nie jesteś zainteresowany rejestracją i pełnym korzystaniem z naszych usług, nie będziesz mógł korzystać z usług dla zarejestrowanych użytkowników, ponieważ do rejestracji wymagany jest Twój adres e-mail.

Inne dane, które przetwarzamy

Podobnie jak zdecydowana większość witryn i usług, witryna awariasilnika.pl również zbiera różne informacje techniczne od odwiedzających i użytkowników naszej witryny, które są automatycznie rejestrowane za pomocą narzędzi. Więcej o plikach cookies znajdziesz poniżej.

Informacje, które zbieramy za pośrednictwem witryny awariasilnika.pl, obejmują przede wszystkim:

 • przeglądarka internetowa, z której korzystasz
 • adres internetowy, z którego połączyłeś się ze stroną awariasilnika.pl
 • system operacyjny Twojego urządzenia
 • część publicznego adresu IP, którego użyłeś, aby uzyskać dostęp do witryny awariasilnika.pl

Dlaczego zbieramy te dane i jak je wykorzystujemy

Przetwarzamy dane, które nam przekazujesz, głównie w celu poprawy jakości naszych usług i Twojego komfortu podczas przeglądania samego serwisu awariasilnika.pl. W szczególności są to:

 • utworzenie, zarządzanie, zarządzanie Twoim profilem utworzonym poprzez rejestrację
 • utworzenie i zarządzanie Twoim ogłoszeniem, jego modyfikacja, usunięcie z systemu
 • nagrywanie komentarzy w dyskusji
 • rejestrowanie Twoich wyników z quizów, ich pomiar, uśrednianie oraz porównanie określające trudność quizów na podstawie uzyskanych wyników zarejestrowanych użytkowników

Dane te zbieramy w celu zawarcia umowy w ramach realizacji naszej usługi. Akceptując niniejszy Regulamin, a także Regulamin Składki dochodzi do zawarcia umowy, a my jako usługodawca, zgodnie z Kodeksem Cywilnym i ochroną konsumentów, jesteśmy zobowiązani do niezbędnego przetwarzania niektórych Twoich danych osobowych, np. w celu obsługi roszczeń, dla celów księgowych itp.

Informacje techniczne zbierane przez narzędzia na Twój temat służą do:

 • zapewnienie wygodnego przeglądania i korzystania z naszych usług
 • doskonalenie jakości naszych usług i zrozumienie sposobu ich wykorzystania
 • Twoje bezpieczeństwo przy wprowadzaniu danych (np. podczas wypełniania adresu e-mail)
 • wyświetlanie bardziej trafnych treści
 • wyświetlanie bardziej trafne reklamy
 • pomiar ruchu, na podstawie którego możemy lepiej ocenić naszych gości/użytkowników i zapewnić im lepszą treść

Nasz uzasadniony interes polegający na ulepszaniu naszych usług i Twojej ochronie powoduje, że wykorzystujemy Twoje dane w następujących celach:

 • informowanie o naszych nowościach, usługach i produktach
 • informowanie o zmianach w Serwisie, Warunkach korzystania, Polityce ochrony danych osobowych i innych warunkach związanych ze stroną internetową awariasilnika.pl
 • Informacje o treściach i wydarzeniach w usługa poprzez powiadomienia
 • ulepszanie projektu, treści, funkcji i usług, które świadczymy;
 • wykrywanie naruszeń Zasad i Warunków korzystania, ich egzekwowanie
 • wykrywanie, zapobieganie lub rozwiązywanie oszustw w przypadku nielegalnej działalności w naszych usługach, w tym wykorzystanie do celów dochodzeń prowadzonych przez właściwe organy

Korzystając z naszych usług, możemy wysyłać powiadomienia dotyczące treści, aktualności, działania i aktualizacji witryny awariasilnika.pl, a także powiadomienia związane z korzystaniem przez Ciebie z usługi tej witryny.

Integralną częścią witryny awariasilnika.pl są także treści reklamowe podmiotów trzecich. Ponieważ jesteśmy zainteresowani wyświetlaniem Ci reklam, które są dla Ciebie istotne i odpowiednie, wykorzystujemy Twoje dane również w następujących celach:

 • badania i analiza zachowań na stronie internetowej awariasilnika.pl i jej wykorzystania
 • wyświetlanie odpowiednich i ukierunkowanych reklam oraz innych komunikatów marketingowych
 • monitorowanie aktywności podczas użytkowania i późniejsza ocena
 • analiza ruchu
 • ocena skuteczności reklama

Używamy Twojego adresu e-mail wyłącznie za Twoją zgodą w następujących celach:

 • wysyłanie newsletterów o nowościach, treściach i dodatkowej komunikacji marketingowej z możliwością rezygnacji w dowolnym momencie

Jak długo przechowujemy Twoje dane

Twoje dane wymienione w Twoim profilu wraz z podanym adresem e-mail będą przechowywane przez okres Twojej rejestracji w witrynie awariasilnika.pl. Pamiętaj, że dla ewentualnych celów dowodowych musimy przechowywać kopię zapasową Twoich danych w systemie przez okres dwóch lat od anulowania i usunięcia Twojego konta. W każdej chwili możesz skorzystać z prawa do bycia zapomnianym, żądając anulowania i likwidacji swojego konta.

Dostarczanie i udostępnianie danych oraz nasza odpowiedzialność

Nie przekazujemy ani nie udostępniamy podanych przez Ciebie danych, o które Cię poprosiliśmy (np. adresu e-mail), żadnym podmiotom trzecim. Jeżeli zarejestrowałeś się do konkursu lub usługi dodatkowej, w ramach której poprosiliśmy o numer telefonu, adres lub numer konta, dane te pozostają ukryte w systemie i nie są udostępniane osobom trzecim.

W przypadku dobrowolnie wprowadzonych danych dodatkowych, takich jak zdjęcia, szczegóły profilu, opis, wpisy, komentarze i inne formy treści, nie ponosimy odpowiedzialności za te dane ani za ich zebranie przez osobę trzecią, gdyż jest to publicznie dostępne dostępne dane, do których może uzyskać dostęp każdy odwiedzający i użytkownik naszych usług. Ochrona w ramach naszej Polityki Prywatności nie dotyczy tych danych, gdyż nie mamy nad nimi kontroli ani w jaki sposób te publicznie dostępne dane mogą zostać wykorzystane przez osobę trzecią. Dlatego też to Ty odpowiadasz za to, jakie inne dane zdecydujesz się udostępnić i udostępnić publicznie.

Ponieważ w serwisie umożliwiamy podmiotom trzecim reklamowanie swoich usług lub produktów w oparciu o niektóre Twoje dane osobowe (reklama targetowana), są one przekazywane innym podmiotom. Zapewniamy jednak, że każda osoba trzecia, która ma do czynienia z Twoimi danymi osobowymi, przestrzega zasad ochrony danych osobowych i jest weryfikowana.

Lista podmiotów, które otrzymują i przetwarzają Twoje dane osobowe:

 • Facebook Inc., 1601 Willow Road, Menlo Park, CA 94025, Stany Zjednoczone
 • Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, Stany Zjednoczone
 • Instagram LLC, ATTN: Opt-out z arbitrażu 1601 Willow Rd . Menlo Park, CA 94025, Stany Zjednoczone
 • PodobneWeb Ltd., 23 Menachem Begin Street, Tel Awiw, 6618356, Izrael
 • YouTube LLC, 901 Cherry Avenue, San Bruno, CA 94066, Stany Zjednoczone
 • R2B2 s.r.o., Rybna 716/24, Stare Mesto, 110 00 Praga 1
 • FatChilli Advertising s.r.o., Galandova 1795/1, 811 06, Bratysława, Słowacja

Bezpieczeństwo

Zobowiązujemy się przechowywać wszelkie żądane przez nas dane osobowe z zachowaniem najwyższych możliwych standardów bezpieczeństwa. Oświadczamy, że podane dane osobowe będziemy traktować zgodnie z zasadami określonymi w niniejszej Polityce.

Pomimo podjęcia wszelkich środków żaden system nie jest odporny na ataki i niewłaściwe wykorzystanie danych osobowych i innych. Korzystając z naszych usług, rozumiesz i akceptujesz to ryzyko.

Twoje prawa w związku z danymi osobowymi

Możesz poprosić nas o potwierdzenie, czy przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz masz prawo dostępu do tych danych oraz informacji o warunkach ich przetwarzania. Jeżeli przetwarzamy Twoje dane osobowe, przekażemy Ci więcej informacji w terminie maksymalnie miesiąca od dnia złożenia wniosku.

Jeśli zarejestrujesz się i utworzysz konto oraz profil publiczny, możesz w każdej chwili zaktualizować, dodać lub usunąć swoje dane w ustawieniach swojego konta i profilu. Jeśli masz problem ze zmianą danych zgodnie z Twoją wolą lub pojawią się problemy techniczne, możesz w każdej chwili skontaktować się z nami.

Jeżeli wyrazili Państwo zgodę na wykorzystywanie poczty elektronicznej do celów newslettera i marketingu bezpośredniego, mogą Państwo zażądać anulowania lub zmiany sposobu wykorzystywania Państwa danych osobowych. Oferty reklamowe i inne formularze będziemy Ci jednak przesyłać tylko wtedy, gdy wyrazisz na to zgodę, a jednocześnie masz możliwość ich anulowania w dowolnym momencie.

Prawo do bycia zapomnianym

Masz pełne prawo nie przetwarzać dalej swoich danych osobowych. Możesz poprosić nas o usunięcie konta użytkownika, jeśli zostało utworzone, lub o usunięcie plików cookies z Twojego urządzenia.

Ciasteczka

Regulamin plików cookies, zgodnie z Dyrektywą 2002/58/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie prywatności i łączności elektronicznej, należy interpretować w taki sposób, abyś zrozumiał ich cel, a także informował Cię, jakie informacje są przechowywane na Twoim komputerze urządzeniu podczas korzystania ze strony internetowej awariasilnika.pl. Jeśli chcesz w pełni korzystać z naszych usług, musisz mieć włączoną obsługę plików cookie, ponieważ niektóre usługi i funkcje mogą być świadczone tylko wtedy, gdy włączona jest obsługa plików cookie.

Dzięki plikom cookies witryna zapamiętuje Twoją wizytę i niektóre ustawienia (np. ukryty przez Ciebie panel informujący o Polityce prywatności). Jeśli wyłączysz obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki, wszystkie ustawienia związane ze stroną awariasilnika.pl zostaną zapomniane i będziesz musiał je wprowadzać ponownie przy każdej wizycie. Korzystając ze strony awariasilnika.pl oświadczasz, że rozumiesz cel ich używania i wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.

Jak ustawić i usunąć pliki cookie?

Większość przeglądarek internetowych oferuje ustawienia, za pomocą których możesz usunąć pliki cookies z Twojego urządzenia, zablokować pliki cookies lub ostrzec Cię o sposobie przechowywania plików cookies na Twoim urządzeniu. Jeżeli jednak wszystkie pliki cookies zostaną zablokowane, nasza strona internetowa nie będzie domyślnie działać tak, jak powinna i w jakim celu została utworzona. Jeśli chcesz zablokować, ustawić lub odblokować pliki cookies, możesz to zrobić w swojej przeglądarce.

Więcej o ustawieniach swojej przeglądarki możesz dowiedzieć się na stronie internetowej danej przeglądarki.

Chrome: https://support.google.com

Safari: https://www.apple.com

Firefox: https://support.mozilla.org

IE: https://support.microsoft.com

Więcej o plikach cookies: http://www.allaboutcookies.org/

Jak się z nami skontaktować?

W związku z pytaniami związanymi z przetwarzaniem danych osobowych możesz się z nami skontaktować pod adresem e-mail martin@milomedia.eu. Chętnie odpowiemy na wszelkie istotne pytania.

Zmiany w Polityce ochrony danych osobowych

Możemy aktualizować i zmieniać politykę ochrony danych osobowych, szczególnie w przypadku zmian prawnych lub zmian technologicznych z naszej strony. Poinformujemy Cię o zmianie polityki poprzez wysłanie powiadomienia e-mailem, jeśli posiadasz konto utworzone w serwisie awariasilnika.pl.

Korzystając ze strony awariasilnika.pl wyrażasz zgodę na aktualną wersję obowiązującą w momencie korzystania z tej strony. Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące niniejszej Polityki lub pytania związane z danymi osobowymi w związku z korzystaniem z tej witryny, skontaktuj się z nami pod adresem martin@milomedia.eu

Data ostatniej wersji: 01.06.2024